Licencja Ministerstwa Zdrowia Ukrainy АЕ #459488 z dnia 09.04.2014

Harmonogram: od 9:00 do 21:00
bez przerw i dni wolnych

Wybierz swoje miasto

ul. Gizów 3, 01-249

+48732100820 спілкуємося українською mówimy po polsku viber img viber img2 lazerhouse telegram img telegram img2 lazerhouse telegram img telegram img2 lazerhouse
 • do -40%

  zniżka na zabieg Endosphere Therapy

  Więcej

 • -40%

  Mega zniżka
  na pakiet zabiegów
  Zniżka na depilację laserową
  "Złoty Standard" za płatność z góry

  Więcej

 • POZNAJCIE!
  SKLEP INTERNETOWY
  LASERHOUSE COSMETICS

  Więcej

 • -50%

  DLA NOWYCH KLIENTÓW! Zniżka na depilację laserową
  „Złoty Standard” dla nowych
  klientów na pierwszą wizytę

  Więcej

 • Płatność ONLINE Z przyjemnością informujemy, że od tej chwili za nasze usługi można płacić online na naszej stronie internetowej!
  Aby zapłacić za usługę online, należy wejść na stronę internetową do zakładki "Ceny" i wybrać "Płatność online"

  Więcej

 • Laserhouse
 • Alternatywne metody usuwania włosów w porównaniu do depilacji laserowej: plusy i minusy

Alternatywne metody usuwania włosów w porównaniu do depilacji laserowej: plusy i minusy

Przegląd alternatywnych metod depilacji laserowej

Niechciane owłosienie to bardzo aktualny problem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Obecnie istnieje wiele metod pozbycia się ich, niektóre znane nam przez całe życie, a niektóre jeszcze nie wypróbowane osobiście. Obecnie na szczycie popularności znajduje się depilacja laserowa, która pozwala zapomnieć o niechcianym owłosieniu na długi czas. Ten artykuł będzie przydatny dla tych, którzy szukają informacji o różnych metodach usuwania włosów i są zainteresowani porównaniem metod alternatywnych z depilacją laserową.

Golenie

Golenie to najpopularniejsza i najbardziej znana metoda usuwania niechcianego owłosienia. Za pomocą maszynki do golenia nie zostają usunięte całe włosy, a jedynie ich widoczna część. Pomimo tego, że jest to najwygodniejsza i najszybsza metoda depilacji, ma ona wiele wad:

 • krótkotrwały efekt utrzymujący się od jednego do trzech dni;
 • ryzyko uszkodzenia skóry;
 • pojawienie się efektów ubocznych - zapalenie mieszków włosowych, podrażnienia, czarne "kikuty".

Dlatego wiele osób szuka alternatywy do golenia, a teraz z problemem niechcianego owłosienia doskonale radzi sobie depilacja laserowa. Nie tylko niszczy włoski wraz z mieszkiem włosowym, ale także doskonale walczy z istniejącymi efektami ubocznymi, które powstały po użyciu maszynki do golenia.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest nadal uważana za jeden z najbardziej skutecznych i popularnych zabiegów, zwłaszcza gdy jest wykonywana przez wykwalifikowanego kosmetologa. Depilacja woskiem jest w średnim przedziale cenowym wszystkich istniejących metod usuwania owłosienia. Pomimo faktu, że wosk całkowicie usuwa włosy podczas jednego zabiegu, metoda ta jest tymczasowa. Ale jeśli procedura jest przeprowadzana regularnie, istnieje szansa, że dynamika wzrostu włosów się zmniejszy.

Depilacja woskiem polega na nałożeniu na włosy cienkiej warstwy podgrzanego wosku. Ilość produktu powinna być minimalna, aby zapobiec poparzeniom. Paski cienkiego materiału są przyklejane do wosku, które są następnie ostro odrywane przeciwko wzrostowi włosów, wyrywając je wraz z korzeniem. Aby osiągnąć najlepszy efekt, zaleca się powtórzenie zabiegu po kilku tygodniach.

Jeśli porównamy depilację woskiem i depilację laserową, główną zaletą tej pierwszej jest to, że zapewnia błyskawiczny efekt, a skóra staje się gładka natychmiast po zabiegu. Natomiast w przypadku depilacji laserowej włosy wypadają przez dwa tygodnie po zabiegu. Wśród minusów depilacji woskiem można wymienić następujące:

 • bolesność;
 • wrastanie włosów;
 • krótkotrwały efekt.

Elektroepilacja

Elektroepilacja to sprzętowa metoda usuwania niechcianego owłosienia, która polega na zniszczeniu mieszka włosowego za pomocą elektrycznego impulsu. Prowadzi to do termicznego spalenia mieszka włosowego, w wyniku czego włos wypada wraz z korzeniem.

Metoda nie ma ograniczeń co do wieku, typu skóry i koloru włosów. Elektroepilacja nie powoduje wrastania włosów i nie wywołuje podrażnień. Powtarzając zabieg co pół roku, można pozbyć się niechcianego owłosienia nawet na 5 lat.

Do zalet metody można zaliczyć:

 • atrakcyjny koszt
 • uniwersalność;
 • brak ryzyka wrastania włosów;
 • nieinwazyjność procedury;
 • możliwość przeprowadzenia zarówno na twarzy, jak i na ciele.

W porównaniu do depilacji laserowej elektroepilacja ma następujące wady:

 • ryzyko obrzęków i oparzeń;
 • czas trwania zabiegu;
 • bolesność.

Depilatory chemiczne

Kremy do depilacji lub depilatory chemiczne są bardzo popularną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Mają one przystępną cenę, nie powodują bolesnych odczuć i mogą być stosowane samodzielnie w domu. Z minusów można zauważyć, że mają one krótkotrwały efekt i zawierają w składzie silne chemikalia, które dosłownie rozpuszczają włosy z powierzchni skóry. Takie składniki mogą uszkodzić naturalną barierę ochronną skóry właściwej, a ludzie, którzy mają wrażliwą skórę, na ogół lepiej zrezygnować z takich środków, ponieważ powodują podrażnienie i reakcję alergiczną.

Z drugiej strony depilacja laserowa jest całkowicie hipoalergiczna. Nie powoduje podrażnień, alergii i innych skutków ubocznych.

Sugaring

Podczas zabiegu Sugaring stosowana jest naturalna pasta lub żel z cukru, wody i soku z cytryny, a czasem także miodu, soli i olejków kosmetycznych. Dzięki tej metodzie mieszki włosowe są całkowicie usuwane, a efekt gładkiej skóry utrzymuje się do 6 tygodni.

Większość osób uważa, że sugaring jest mniej bolesny niż depilacja woskiem. Chodzi o to, że pasta cukrowa nie przykleja się do skóry tak bardzo jak wosk, co oznacza mniejsze podrażnienia. Co również jest ważne, włoski usuwane są według naturalnego kierunku ich wzrostu, w przeciwieństwie do wosku, który usuwa włoski w kierunku przeciwnym do wzrostu.

W porównaniu z sugaringiem, depilacja laserowa ma następujące zalety:

 • bezbolesność i komfort
 • długotrwały efekt;
 • brak wrastania włosków i podrażnień.

Ostateczny przegląd metod usuwania włosów od najlepszych do najgorszych

Wszystkie metody usuwania niechcianego owłosienia można uporządkować według tej klasyfikacji:

 1. Depilacja laserowa jest uważana za najbardziej skuteczną.
 2. Na drugim miejscu znajduje się elektroepilacja.
 3. Sugaring.
 4. Depilacja woskiem.
 5. Depilatory chemiczne.
 6. Maszynka do golenia.

Można wybrać najbardziej odpowiednią metodę usuwania włosów dla siebie, biorąc pod uwagę potrzeby i cechy swojego ciała. Wykwalifikowany specjalista pomoże wybrać odpowiednią metodę, przy czym na konsultację zawsze można się umówić i uzyskać kompetentną odpowiedź.

Opinie i pytania: 0
Wszystkie
Pytanie
Recenzja
 • Nie ma jeszcze żadnych recenzji ani pytań

 • Nie ma jeszcze żadnych recenzji ani pytań

Ukryj wszystkie komentarze

Licencja Ministerstwa Zdrowia Ukrainy АЕ #459488 z dnia 09.04.2014

Harmonogram: od 9:00 do 21:00
bez przerw i dni wolnych

Płatność online

Możesz zapłacić za dowolną usługę, po prostu wypełniając wymagane pola i klikając przycisk "Płacić". Po dokonaniu płatności nasz operator skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia operacji. Zapłata karta jest całkowicie bezpieczna i realizowana na stronie internetowej systemu płatności Platon.

Zamówienie oddzwonienia

Możesz zostawić nam swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe lub o określonej przez Ciebie godzinie.


wpis online
UWAGA

Zostaniesz zapisany na zabieg dopiero wówczas, gdy zadzwoni nasz konsultant!

Rejestracja wstępna na konsultacje Zoom

UWAGA Zostaniesz zapisany na zabieg dopiero wówczas, gdy zadzwoni nasz konsultant!
Konsultacja fotograficzna
Przeciągnij zdjęcie tutaj lubwybierz plik
Aby wysłać CV
Przeciągnij plik tutaj lub wybierz plik
Drodzy klienci, Laserhouse ma system rabatowy!
Karta Laserhouse

Zapłać za usługę w wysokości ponad 200 zł i otrzymaj osobistą „kartę rabatową”

WARUNKI KORZYSTANIA Z KARTY RABATOWEJ:

Karta jest akumulacyjna, kwota zapłacona za każdą procedurę jest gromadzona na Twoim osobistym karta rabatowa. Opłacone za zabiegi złoty są równe punktom na karcie rabatowej. Punkty są pobierane automatycznie z każdego czeku.

gdy zbierzesz 1 000 punktów, otrzymasz 5% rabatu, a gdy zbierzesz 3 500 punktów, otrzymasz 10% rabatu. Gdy zbierzesz 5 500 punktów, otrzymasz maksymalną zniżkę w wysokości 15%.

Rabatu na karcie rabatowej nie można łączyć z innymi promocjami, rabatami i ofertami specjalnymi od Laserhouse.

Drodzy klienci, Laserhouse ma system rabatowy!
Karta Laserhouse

Zapłać za usługę w wysokości ponad 200 zł i otrzymaj osobistą „kartę rabatową”

WARUNKI KORZYSTANIA Z KARTY RABATOWEJ:

Karta jest akumulacyjna, kwota zapłacona za każdą procedurę jest gromadzona na Twoim osobistym karta rabatowa. Opłacone za zabiegi złoty są równe punktom na karcie rabatowej. Punkty są pobierane automatycznie z każdego czeku.

gdy zbierzesz 1 000 punktów, otrzymasz 5% rabatu, a gdy zbierzesz 3 500 punktów, otrzymasz 10% rabatu. Gdy zbierzesz 5 500 punktów, otrzymasz maksymalną zniżkę w wysokości 15%.

Rabatu na karcie rabatowej nie można łączyć z innymi promocjami, rabatami i ofertami specjalnymi od Laserhouse.