Licencja Ministerstwa Zdrowia Ukrainy АЕ #459488 z dnia 09.04.2014

Harmonogram: od 9:00 do 21:00
bez przerw i dni wolnych

Wybierz swoje miasto

ul. Gizów 3, 01-249

+48732100820 спілкуємося українською mówimy po polsku viber img viber img2 lazerhouse telegram img telegram img2 lazerhouse telegram img telegram img2 lazerhouse
 • do -40%

  zniżka na zabieg Endosphere Therapy

  Więcej

 • -40%

  Mega zniżka
  na pakiet zabiegów
  Zniżka na depilację laserową
  "Złoty Standard" za płatność z góry

  Więcej

 • POZNAJCIE!
  SKLEP INTERNETOWY
  LASERHOUSE COSMETICS

  Więcej

 • -50%

  DLA NOWYCH KLIENTÓW! Zniżka na depilację laserową
  „Złoty Standard” dla nowych
  klientów na pierwszą wizytę

  Więcej

 • Płatność ONLINE Z przyjemnością informujemy, że od tej chwili za nasze usługi można płacić online na naszej stronie internetowej!
  Aby zapłacić za usługę online, należy wejść na stronę internetową do zakładki "Ceny" i wybrać "Płatność online"

  Więcej

 • Laserhouse
 • Przeciwwskazania i ograniczenia do zabiegu depilacji laserowej

Przeciwwskazania i ograniczenia do zabiegu depilacji laserowej

przeciwwskazania.jpg

Depilacja laserowa to bezbolesna i bezpieczna procedura usuwania niechcianego owłosienia. Ale mimo to istnieje szereg ograniczeń i patologii, które mogą pogorszyć się pod wpływem energii świetlnej. Ten artykuł będzie przydatny dla osób, które zdecydowały się na depilację laserową i szukają informacji o przeciwwskazaniach, przy których lepiej nie wykonywać zabiegu.

Czy można wykonywać depilację laserową podczas ciąży?

Ciąża i okres karmienia piersią są jednymi z głównych przeciwwskazań do depilacji laserowej. Podczas ciąży tło hormonalne kobiety jest niestabilne, skóra staje się bardzo wrażliwa, a efekt depilacji będzie nieprzewidywalny, ponieważ z powodu wzrostu hormonów włosy na ciele mogą rosnąć znacznie grubsze. Może również pojawić się pigmentacja, a sam proces będzie bardziej bolesny.

O całkowitym bezpieczeństwie zabiegu dla zarodka nie można mówić, ponieważ wpływ lasera na płód nie był badany ze względów etycznych. Ale po porodzie można rozpocząć usuwanie zbędnego owłosienia, nie zapominając o innych przeciwwskazaniach, lub skorzystać z alternatywnych metod depilacji - golenia, sugaringu, stosowania produktów do depilacji.

Uszkodzona skóra i aktywne infekcje

Skóra na depilowanym obszarze musi być całkowicie zdrowa i nienaruszona. Nie powinny występować żadne złuszczenia, oparzenia, wysypki alergiczne, urazy i mikropęknięcia. W przeciwnym razie zabieg depilacji będzie nieskuteczny, a stan uszkodzeń może się pogorszyć. Depilację można przeprowadzić natychmiast po wyzdrowieniu skóry.

Podczas ostrych infekcji wirusowych, grypy i opryszczki zabieg nie jest wykonywany, ponieważ immunitet danej osoby jest w tym czasie osłabiony. Podczas przyjmowania antybiotyków warto również powstrzymać się od wykonywania depilacji laserowej.

Fotouczulające leki i choroby skóry

Promieniowanie laserowe i ultrafioletowe wywołuje reakcje fotobiologiczne i powstawanie wolnych rodników, które mogą powodować zmiany w komórkach skóry. Leki zwiększające światłoczułość skóry mogą wywoływać reakcje, takie jak wysypka, zaczerwienienie lub pojawienie się przebarwień.

Lista tych leków jest dość obszerna. Wśród nich są: 

 • leki przeciwbólowe
 • leki rozkurczowe;
 • leki przeciwzapalne;
 • antybiotyki i środki przeciwdrobnoustrojowe;
 • leki sercowo-naczyniowe;
 • środki hormonalne i antykoncepcyjne
 • leki przeciwdepresyjne i uspokajające;
 • leki przeciwhistaminowe i niektóre leki na trądzik;
 • maści na alergie, środki antyseptyczne i kremy przeciwstarzeniowe.

Depilacja laserowa jest również przeciwwskazana w przypadku chorób zakaźnych w ostrej fazie - opryszczki, grypy i infekcji wirusowych. Jest to spowodowane faktem, że w trakcie choroby odporność człowieka jest osłabiona, co wpływa na czas gojenia się tkanek. To samo dotyczy chorób grzybiczych skóry, ponieważ laser może wywołać rozprzestrzenianie się infekcji na całej powierzchni i pogorszyć sytuację.

Innym przeciwwskazaniem są chroniczne choroby skóry (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca itp.). Powód jest następujący: energia świetlna kumuluje się w ciemnym pigmencie mieszka włosowego, co prowadzi do jego silnego rozgrzania. Ciepło uwalniane z melaniny cebulek i skóry prowadzi do oparzeń, zaczerwienienia i mikrourazów. Podczas chronicznego zapalenia skóry występuje reakcja na uszkodzenie (zjawisko Koebnera), której istotą jest to, że usuwanie włosów zwiększa ryzyko zaostrzenia chorób przewlekłych.

Blizny, oparzenia lub wrastające włoski

Blizny keloidowe pojawiają się, gdy rany nie goją się całkowicie. Skóra staje się wrażliwa i pod wpływem lasera zmienia swój wygląd. Dlatego w tym przypadku lepiej wybrać inne metody usuwania owłosienia.

Z tego względu przed wykonaniem zabiegu bardzo ważna jest konsultacja z wykwalifikowanym specjalistą. On będzie w stanie ocenić stan skóry, zebrać wywiad medyczny pacjenta, wyjaśnić jakie leki przyjmuje i jeśli nie ma przeciwwskazań, powie jak przebiega sama depilacja i jak pielęgnować skórę po niej.

Czy można wykonywać zabieg depilacji laserowej podczas okresu?

Lekarze zazwyczaj zalecają unikanie zabiegów depilacji laserowej podczas menstruacji. W tym okresie skóra może być bardziej wrażliwa, a poziom bólu i dyskomfortu może wzrosnąć z powodu zmian wrażliwości skóry i czynników wewnętrznych.

Ponadto wilgotność i stan skóry mogą się różnić podczas miesiączki, co może wpływać na skuteczność zabiegu. Depilacja laserowa wymaga, aby włosy były w aktywnej fazie wzrostu, dlatego wielu lekarzy zaleca wykonywanie zabiegu między miesiączkami.

Jeśli depilacja laserowa jest planowana w trakcie miesiączki, najlepiej omówić tę kwestię z lekarzem lub specjalistą wykonującym zabieg. Mogą oni udzielić konkretnych zaleceń na podstawie indywidualnej sytuacji i stanu skóry.

Czy można poddać się depilacji laserowej mając torbiele jajników?

Lekarz powinien podjąć decyzję o wykonaniu depilacji laserowej w przypadku obecności torbieli jajnika, biorąc pod uwagę indywidualne czynniki i stan pacjentki. Torbiele jajników mogą mieć różne przyczyny i charakterystykę, a ich wpływ na możliwość wykonania depilacji laserowej może być różny.

Jeśli pacjentka ma torbiele jajników lub inne problemy ginekologiczne, najlepiej omówić tę kwestię z lekarzem ginekologiem i specjalistą przeprowadzającym depilację laserową. Lekarze będą w stanie ocenić historię medyczną, wyniki badań i inne czynniki, aby określić, czy wykonanie depilacji laserowej w danym przypadku jest bezpieczne.

Jako ogólna zasada, ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistami przed jakimkolwiek zabiegiem medycznym lub kosmetologicznym i postępować zgodnie z ich zaleceniami, zwłaszcza jeśli pacjent ma jakiekolwiek choroby lub schorzenia.

Opinie i pytania: 0
Wszystkie
Pytanie
Recenzja
 • Nie ma jeszcze żadnych recenzji ani pytań

 • Nie ma jeszcze żadnych recenzji ani pytań

Ukryj wszystkie komentarze

Licencja Ministerstwa Zdrowia Ukrainy АЕ #459488 z dnia 09.04.2014

Harmonogram: od 9:00 do 21:00
bez przerw i dni wolnych

Płatność online

Możesz zapłacić za dowolną usługę, po prostu wypełniając wymagane pola i klikając przycisk "Płacić". Po dokonaniu płatności nasz operator skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia operacji. Zapłata karta jest całkowicie bezpieczna i realizowana na stronie internetowej systemu płatności Platon.

Zamówienie oddzwonienia

Możesz zostawić nam swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe lub o określonej przez Ciebie godzinie.


wpis online
UWAGA

Zostaniesz zapisany na zabieg dopiero wówczas, gdy zadzwoni nasz konsultant!

Rejestracja wstępna na konsultacje Zoom

UWAGA Zostaniesz zapisany na zabieg dopiero wówczas, gdy zadzwoni nasz konsultant!
Konsultacja fotograficzna
Przeciągnij zdjęcie tutaj lubwybierz plik
Aby wysłać CV
Przeciągnij plik tutaj lub wybierz plik
Drodzy klienci, Laserhouse ma system rabatowy!
Karta Laserhouse

Zapłać za usługę w wysokości ponad 200 zł i otrzymaj osobistą „kartę rabatową”

WARUNKI KORZYSTANIA Z KARTY RABATOWEJ:

Karta jest akumulacyjna, kwota zapłacona za każdą procedurę jest gromadzona na Twoim osobistym karta rabatowa. Opłacone za zabiegi złoty są równe punktom na karcie rabatowej. Punkty są pobierane automatycznie z każdego czeku.

gdy zbierzesz 1 000 punktów, otrzymasz 5% rabatu, a gdy zbierzesz 3 500 punktów, otrzymasz 10% rabatu. Gdy zbierzesz 5 500 punktów, otrzymasz maksymalną zniżkę w wysokości 15%.

Rabatu na karcie rabatowej nie można łączyć z innymi promocjami, rabatami i ofertami specjalnymi od Laserhouse.

Drodzy klienci, Laserhouse ma system rabatowy!
Karta Laserhouse

Zapłać za usługę w wysokości ponad 200 zł i otrzymaj osobistą „kartę rabatową”

WARUNKI KORZYSTANIA Z KARTY RABATOWEJ:

Karta jest akumulacyjna, kwota zapłacona za każdą procedurę jest gromadzona na Twoim osobistym karta rabatowa. Opłacone za zabiegi złoty są równe punktom na karcie rabatowej. Punkty są pobierane automatycznie z każdego czeku.

gdy zbierzesz 1 000 punktów, otrzymasz 5% rabatu, a gdy zbierzesz 3 500 punktów, otrzymasz 10% rabatu. Gdy zbierzesz 5 500 punktów, otrzymasz maksymalną zniżkę w wysokości 15%.

Rabatu na karcie rabatowej nie można łączyć z innymi promocjami, rabatami i ofertami specjalnymi od Laserhouse.