Licencja Ministerstwa Zdrowia Ukrainy АЕ #459488 z dnia 09.04.2014

Harmonogram: od 9:00 do 21:00
bez przerw i dni wolnych

Wybierz swoje miasto

ul. Gizów 3, 01-249
ul. Orzycka 6, 02-695 Wkrótce!

+48732100820 спілкуємося українською mówimy po polsku viber img viber img2 lazerhouse telegram img telegram img2 lazerhouse telegram img telegram img2 lazerhouse
 • DO -50%

  PIĘKNO RODZI
  SIĘ Z MIŁOŚCI!
  Od 24 do 26 maja!
  Pięknego dnia Matki

  Więcej

 • Uwaga! Już wkrótce!

  Otwarcie drugiego Centrum
  Warszawа, ul. Orzycka 6, 02-695

  Więcej

 • do -40%

  zniżka na zabieg Endosphere Therapy

  Więcej

 • -40%

  Mega zniżka
  na pakiet zabiegów
  Zniżka na depilację laserową
  "Złoty Standard" za płatność z góry

  Więcej

 • POZNAJCIE!
  SKLEP INTERNETOWY
  LASERHOUSE COSMETICS

  Więcej

 • -50%

  DLA NOWYCH KLIENTÓW! Zniżka na depilację laserową
  „Złoty Standard” dla nowych
  klientów na pierwszą wizytę

  Więcej

 • Płatność ONLINE Z przyjemnością informujemy, że od tej chwili za nasze usługi można płacić online na naszej stronie internetowej!
  Aby zapłacić za usługę online, należy wejść na stronę internetową do zakładki "Ceny" i wybrać "Płatność online"

  Więcej

 • Laserhouse
 • Osobliwości depilacji laserowej dla różnych typów skóry i włosów

Osobliwości depilacji laserowej dla różnych typów skóry i włosów

Wpływ depilacji laserowej na różne rodzaje skóry i włosówPomimo faktu, że depilacja laserowa jest uważana za najskuteczniejszą procedurę usuwania niechcianego owłosienia, nie we wszystkich przypadkach przynosi dobre rezultaty. Wszystko zależy od fototypu skóry i koloru włosów pacjenta, ponieważ wiązka lasera wpływa na te mieszki włosowe, które są zabarwione ciemnym pigmentem. Dlatego warto wiedzieć, jak wybrać najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodę dla danego typu skóry i włosów.

Jasne włosy i jasna cera

Jasne włosy nie zawierają wystarczającej ilości pigmentu, aby pochłonąć energię świetlną generowaną przez laser. Dlatego klasyczna depilacja laserowa nie jest wystarczająco skuteczna w przypadku jasnej skóry, włosów o kolorze jasnym lub siwym.

Ale istnieją specjalne lasery, które są skuteczne w usuwaniu niechcianego owłosienia u pacjentów o jasnej karnacji i jasnych włosach. Na przykład laser aleksandrytowy działa z większą intensywnością, bo długość fali wiązki jest krótsza, moc jest większa, więc skuteczność depilacji jest wyższa. Są idealne dla delikatnej jasnej skóry, ponieważ urządzenia najnowszej generacji zapewniają doskonałe chłodzenie skóry, zapobiegając ryzyku oparzeń termicznych i minimalizując dyskomfort podczas wizyty.

Ciemne włosy i jasna skóra

Kombinacja jasnej skóry i ciemnych włosów jest uważana za najbardziej skuteczną, jeśli chodzi o depilację laserową. Ponieważ istnieje wyraźna różnica między kolorem włosów i skóry, wiązka lasera wpływa tylko na mieszek włosowy, energia światła nie rozprasza się, dzięki czemu jest on podgrzewany i całkowicie niszczony przez wysoką temperaturę.

Optymalnym urządzeniem do depilacji jasnej karnacji jest diodowy laser LightSheer Duet. Dzięki długości fali 810 nm wiązka przenika przez skórę na bezpieczną głębokość, co zapewnia precyzyjne trafienie energii świetlnej i całkowite zniszczenie struktury włosa. Ponieważ sprzęt posiada wbudowany system chłodzenia kontaktowego, zabieg jest komfortowy i nie pozostawia śladów ani blizn.

Ciemne włosy i ciemna cera

Depilacja laserowa dla osób o ciemniejszej karnacji jest większym wyzwaniem niż dla osób o jaśniejszej skórze. Problem polega na tym, że laserowi trudno jest odróżnić skórę od włosów, ponieważ często mają one ten sam kolor. Depilacja jest najbardziej skuteczna, gdy skóra ma kontrastujący jasny kolor.

Głównym problemem związanym z depilacją laserową ciemnej skóry są przebarwienia. Wiązka lasera może zniszczyć otaczającą tkankę, a nie włosy, powodując trwałe blizny i przebarwienia skóry.

Jednak dla pacjentów o ciemnej karnacji, którzy chcą cieszyć się pełnymi korzyściami depilacji laserowej, istnieje rozwiązanie. Jest to laser Nd: Yag, który zmniejsza ryzyko powstawania blizn, oparzeń i przebarwień, dzięki czemu zabieg jest tak komfortowy i bezbolesny, jak tylko jest to możliwe.

Siwe i rude włosy

Ponieważ rude włosy mają specjalną strukturę, jeszcze do niedawna depilacja laserowa była dla takich osób prawie niemożliwa. Osoby z rudymi włosami prawie nie mają melaniny, a za jasny kolor odpowiada inny pigment, feomelanina. Zawiera on żelazo, które barwi włosy na czerwonawy odcień.

Energia światła laserowego jest aktywnie pochłaniana przez melaninę, która jest podgrzewana do całkowitego rozpadu, wtedy feomelanina nie może wchłonąć jej w odpowiedniej ilości i nie ulega zniszczeniu pod jej wpływem. Ponadto rudowłose osoby mają bardziej wrażliwą i jaśniejszą skórę, co zwiększa możliwość wystąpienia niepożądanych reakcji, które objawiają się w postaci oparzeń termicznych lub zwiększonej pigmentacji.

Dlatego depilacja laserowa rudych włosów wymaga doświadczenia i uwagi specjalistów, a także nowoczesnego sprzętu i praktyki. Do ich usuwania odpowiedni jest laser Motus AX Moveo, który przechodzi wzdłuż łodygi włosa, podgrzewa znajdujące się w nim komórki z pigmentem i niszczy mieszek włosowy. Jednocześnie skóra praktycznie nie jest podgrzewana. Jest to nowoczesny laser aleksandrytowy, który pozwala usunąć niechciane owłosienie na różnych częściach twarzy i ciała.

Można podsumować, że depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i maksymalnie skuteczna, pod warunkiem, że sprzęt zostanie odpowiednio dobrany do rodzaju skóry i koloru włosów pacjenta. W przeciwnym razie pożądany rezultat nie zostanie osiągnięty, a może to prowadzić do wystąpienia powikłań i reakcji niepożądanych w postaci oparzeń. Dlatego bardzo ważne jest, aby skorzystać z usług wykwalifikowanego specjalisty, a nie działać na polecenie znajomych czy kierować się poradami z forum.

Czy depilacja laserowa może być wykonywana na tatuażu?

Nie zaleca się wykonywania depilacji laserowej bezpośrednio na obszarze z tatuażem. Wynika to z kilku czynników:

 • Kolory i pigmenty: Farby do tatuażu zawierają różne pigmenty i kolory, które mogą różnie reagować na działanie lasera. Lasery do usuwania owłosienia zwykle działają na określonych długościach fal, które celują w pigment melaniny we włosach, ale może okazać się to nie odpowiednie dla różnych kolorów tatuaży.
 • Oparzenia i przebarwienia: Lasery używane do usuwania owłosienia mogą podgrzewać i niszczyć pigment, co może powodować oparzenia, przebarwienia, a nawet rozmycie tatuażu.
 • Ryzyko uszkodzenia: Depilacja laserowa może uszkodzić skórę w obszarze tatuażu, co może mieć negatywny wpływ na wygląd i kolor tatuażu.

Decydując się na depilację laserową obszaru, na którym znajduje się tatuaż, należy omówić tę kwestię ze specjalistą posiadającym odpowiednią licencję. Może on ocenić parametry tatuażu, rodzaj używanego lasera i możliwe zagrożenia. W niektórych przypadkach, jeśli tatuaż znajduje się daleko od obszaru depilacji, specjaliści mogą zalecić środki ochronne w celu zminimalizowania ryzyka uszkodzenia tatuażu.

Często zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej:

❤️ Na jakich strefach (obszarach) wykonuje się depilację laserową?

✨Czy depilacja laserowa usuwa wrastające włoski?

Opinie i pytania: 0
Dodaj recenzję
Dodaj pytanie

Wszystkie
Pytanie
Recenzja
 • Nie ma jeszcze żadnych recenzji ani pytań

 • Nie ma jeszcze żadnych recenzji ani pytań

Ukryj wszystkie komentarze

Licencja Ministerstwa Zdrowia Ukrainy АЕ #459488 z dnia 09.04.2014

Harmonogram: od 9:00 do 21:00
bez przerw i dni wolnych

Płatność online

Możesz zapłacić za dowolną usługę, po prostu wypełniając wymagane pola i klikając przycisk "Płacić". Po dokonaniu płatności nasz operator skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia operacji. Zapłata karta jest całkowicie bezpieczna i realizowana na stronie internetowej systemu płatności Platon.

Zamówienie oddzwonienia

Możesz zostawić nam swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe lub o określonej przez Ciebie godzinie.


wpis online
UWAGA

Zostaniesz zapisany na zabieg dopiero wówczas, gdy zadzwoni nasz konsultant!

Rejestracja wstępna na konsultacje Zoom

UWAGA Zostaniesz zapisany na zabieg dopiero wówczas, gdy zadzwoni nasz konsultant!
Konsultacja fotograficzna
Przeciągnij zdjęcie tutaj lubwybierz plik
Aby wysłać CV
Przeciągnij plik tutaj lub wybierz plik
Drodzy klienci, Laserhouse ma system rabatowy!
Karta Laserhouse

Zapłać za usługę w wysokości ponad 200 zł i otrzymaj osobistą „kartę rabatową”

WARUNKI KORZYSTANIA Z KARTY RABATOWEJ:

Karta jest akumulacyjna, kwota zapłacona za każdą procedurę jest gromadzona na Twoim osobistym karta rabatowa. Opłacone za zabiegi złoty są równe punktom na karcie rabatowej. Punkty są pobierane automatycznie z każdego czeku.

gdy zbierzesz 1 000 punktów, otrzymasz 5% rabatu, a gdy zbierzesz 3 500 punktów, otrzymasz 10% rabatu. Gdy zbierzesz 5 500 punktów, otrzymasz maksymalną zniżkę w wysokości 15%.

Rabatu na karcie rabatowej nie można łączyć z innymi promocjami, rabatami i ofertami specjalnymi od Laserhouse.

Drodzy klienci, Laserhouse ma system rabatowy!
Karta Laserhouse

Zapłać za usługę w wysokości ponad 200 zł i otrzymaj osobistą „kartę rabatową”

WARUNKI KORZYSTANIA Z KARTY RABATOWEJ:

Karta jest akumulacyjna, kwota zapłacona za każdą procedurę jest gromadzona na Twoim osobistym karta rabatowa. Opłacone za zabiegi złoty są równe punktom na karcie rabatowej. Punkty są pobierane automatycznie z każdego czeku.

gdy zbierzesz 1 000 punktów, otrzymasz 5% rabatu, a gdy zbierzesz 3 500 punktów, otrzymasz 10% rabatu. Gdy zbierzesz 5 500 punktów, otrzymasz maksymalną zniżkę w wysokości 15%.

Rabatu na karcie rabatowej nie można łączyć z innymi promocjami, rabatami i ofertami specjalnymi od Laserhouse.